Niełatwo dobrać idealną kompozycję zapachową trafiającą w nasze gusta. Często jesteśmy nieświadomi tego, iż odpowiednio dobrany zapach ma wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. W jaki sposób ustalić, które perfumy powinniśmy skreślić z listy, a które powinny się na niej znaleźć? Pierwsze co przychodzi nam na myśl to metoda prób i błędów. Warto przekonać się, w jaki sposób konkretna mieszkanka oddziałuje na naszą skórę. Ceny rynkowe produktów do pielęgnacji ciała nie rozpieszczają naszego budżetu, dlatego z pomocą przychodzą nam darmowe próbki perfum czy innych kosmetyków.
Testery przypadły konsumentom do gustu i nie ma co się dziwić! Dają nam wiele możliwości testowania produktów jeszcze przed ich faktycznym nabyciem. Najczęściej testujemy: kosmetyki, perfumy oraz chemię gospodarczą. Podpowiedź, jak i gdzie zamówić darmowe próbki znajdziesz w poniższym artykule!

Darmowe próbki kosmetyków

Ich zadaniem jest skłonienie klienta do zakupu produktu, jeśli ich dobór okaże się trafny, zapewnią marce lojalnego klienta. W przypadku perfum są to mini produkty z atomizerem o pojemności przeciętnie 1,5 ml (zakres pojemności: 0,8 ml do 2,0 ml). Takie pojemności w praktyce pozwalają nam cieszyć się zapachem przez około 2-3 dni. Przyjrzyjmy się również próbkom kremów, dają nam one możliwośćsprawdzenia konsystencji produktu, jego koloru oraz zapachu. Ważne jest również sprawdzenie możliwych reakcji alergicznych produktu, dotyczy to zarówno kremów, jak i szamponów czy też odżywek do włosów. Wiele próbek znajdziemy między innymi na stronie z darmowymi próbkami https://upolujnagrode.pl/darmowe-probki/

Próbki kosmetyków do makijażu

Chyba każda z Pań się zgodzi,  że dobór podkładu jest kluczowym elementem naszego makijażu. Zwracamy uwagę nie tylko na odcień czy tonację, ale istotną rolę również odgrywa konsystencja. Podczas użycia jego próbek mamy możliwość sprawdzić wszystkie te czynniki. Wówczas kiedy testujemy tusz lub szminkę, możemy się przekonać nie tylko o ich walorach wizualnych, ale również o naszych niepożądanych reakcjach alergicznych. Należy pamiętać, aby próbki przechowywać w warunkach suchych, z dala od grzejników czy słońca, gdyż może to mieć niekorzystny wpływ na ich działanie oraz zgodność z wyjściowym produktem. Ważne jest, aby szczelnie zamykać pakowania.

Darmowe gadżety i próbki

Testowanie nie ogranicza się jedynie do działu kosmetycznego. Mamy możliwość testowania produktów z różnych kategorii. Producenci produktów dla dzieci chcąc pozyskać konsumentów, oferują młodym mamom darmowe próbki np. kaszek, pieluszek dla dzieci czy smoczków. Wystarczy, że zainteresowana mama zarejestruje się na stronie np.: Emfamil, Hipp, Nestle bądź Bebilon. Jeśli natomiast zależy Ci, aby testować artykuły spożywcze, sprzęty elektroniczne i AGD lub środki czystości możesz stać się tzw. zawodowym testerem. Korzyści mogą czerpać dwie strony, producent zyskuje ambasadora swojej marki, a tester może zatrzymać daną rzecz. Jednak w jaki sposób można zostać testerem? Wystarczy zarejestrować się na serwisach internetowych, które zbierają zlecenia od producentów i zajmują się gromadzeniem baz osób chętnych testować produkty.

Lista serwisów internetowych:

 • Producttesting.uk.com
 • Testmetoo.com
 • Everydayme.pl
 • Toluna.com

Jak uzyskać bezpłatne próbki perfum i kosmetyków?

bezpłatne próbki kosmetyków

Dostępne dekanty w perfumerii Sephora

Jedną z najbardziej oczywistych metod przetestowania zapachu na sobie jest wycieczka do stacjonarnej perfumerii. Każdy dobrze prosperujący salon jest zaopatrzony w dostępne dla klientów testery, dzięki którym osoba zainteresowana może sprawdzić zawartość za pomocą blottera, mówiąc potocznie papierowego paska. Jak już wcześniej wspominaliśmy, zapach na blotterze może być niemiarodajny, ponieważ perfum w kontakcie ze skórą daje często zupełnie inny wynik finalny. Aby wykluczyć element zaskoczenia, warto poprosić o odlewkę perfum do flakonika, którego pojemność wynosi 1 ml, tzw. dekant. Taka opcja jest dostępna w salonach Sephory. Pamiętajmy, aby nie nadużywać tego przywileju, ponieważ może to doprowadzić do zakończenia takich praktyk w drogeriach. 

Zobacz także: Kupony rabatowe na kosmetyki i perfumy

Darmowe próbki kosmetyków dołączane do zamówienia 

Coraz częściej możemy się spotkać z dołączaniem gratisów do zamówień przez sklepy internetowe. Perfumerie internetowe jako darmowe produkty załączają próbki nowych zapachów, a drogerie dołączają testery wybranych kosmetyków. Np. czołowe marki w Polsce Sephora i Douglas mają do zaoferowania aż 3 próbki do każdego zamówienia. Ich śladem podążają kolejni sprzedawcy, dlatego w trakcie składania zamówienia zwróć uwagę, czy nie ma dostępnej opcji  „Wybierz próbki do zamówienia”.

Bezpłatne próbki dołączane do gazet 

Jeśli jesteś fanem magazynów modowych i lifestyle’owych masz kolejną okazję na dorwanie darmowych próbek! Chociaż czasy, kiedy dołączano nawet po kilkanaście próbek kosmetyków do jednej gazety, już dawno minęły, to jednak nadal możemy liczyć w części pism kobiecych na załączone próbki do reklamy producenta. Pojemności kosmetyków są niewielkie i zazwyczaj wystarczają na jednorazowe użycie, jednak często skłaniają do skorzystania z produktu. 

Jakie są inne możliwości zdobycia próbek?

Niestety nie zawsze w wachlarzu darmowych testerów znajduje się akurat ten nasz pożądany zapach. Z reguły producenci nie udostępniają darmowych próbek najbardziej ekskluzywnych zapachów, aby je nabyć, należy za nie zapłacić. Nie ma się jednak o co martwić! Perfumerie dostarczają zapachy w mniejszych wariantach, dzięki czemu koszt takiego testera nie wyniesie więcej niż kilka bądź kilkanaście złotych. Gdzie natomiast znajdziemy płatne próbki kosmetyków?

1. Allegro
Portal ten należy do najmniej bezpiecznych sposobów na testowanie kosmetyków. Wyspecjalizowane perfumerie mają obowiązek dostarczać jedynie oryginalne zapachy, jednak w przypadku Allegro wciąż istnieje ryzyko trafienia na podróbki. Serwis pracuje nad pozbywaniem się nieuczciwych handlarzy, jednak ryzyko trafienia na nieuczciwego sprzedawcę kształtuje się na wysokim poziomie. 

2. Sklepy z dostępnymi próbkami kosmetyków
W sieci możemy natrafić coraz częściej na sklepy zajmujące się dostarczaniem próbek kosmetyków. Perfumy w ofercie mają zazwyczaj symboliczne pojemności, a ich ceny sprawiają, że jest to atrakcyjna cenowo opcja sprawdzenia wybranego produktu. Firm zajmujących się sprzedażą testerów na rynku pojawia się coraz więcej, dlatego, aby odnaleźć interesujący nas asortyment, wystarczy dosłownie kilka kliknięć. 

3. Drogerie i perfumerie internetowe
W sklepach online cieszyć się testerami mogą tylko osoby, które są skłonne za nie zapłacić. Koszty danych testerów są zróżnicowane, ich cena jest uzależniona od marki, a także pojemności, jakiej oczekuje klient. Jednak wszystkie kształtują się na poziomie średnio kilku złotych. Poniżej załączona została lista renomowanych sklepów internetowych.

 • Notino,
 • Douglas,
 • Rossman,
 • Superpharm,
 • Sephora – sprawdź kody rabatowe Sephora,
 • MultiPerfumeria,
 • E-Glamour,
 • Perfumesco,
 • El Nino Parfum,
 • Hebe.

Podsumowując, darmowe próbki mają zarówno jasną stronę medalu, jak i ciemną. Niepodważalną zaletą z pewnością jest możliwość nabycia ich za darmo bądź w bardzo korzystnej cenie. Dają nam przede wszystkim namiastkę pożądanego przez nas asortymentu. Przede wszystkim zwalniają nas z konieczności nabywania dużych pojemności produktów, które akurat mamy na oku. Jedną z wad, jaką możemy zauważyć, jest brak dostępności, niektórych zapachów. Z pewnością ich większa intensywność często może wprowadzać nas w błąd podczas finalizacji zakupów, musimy również wziąć pod uwagę, iż cena jest wyższa, jeśli przeliczymy ją na 1 ml. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw podczas poszukiwać darmowych próbek kosmetyków oraz perfum.