Do niedawna kubki metalowe i emaliowane kojarzone były wyłącznie z naszymi babciami. Traktowano je jak przeżytek. Jednak tak jak w większości dziedzin życia, tak również i kubki emaliowane powróciły do łask z wielkim impetem. Z każdej strony jesteśmy zalewani kubkami w różnych wielkościach i wzorach. Coraz więcej osób interesuje się kubkami w stylu retro. Kubki emaliowane stanowią bardzo ciekawy i na dodatek oryginalny element ekwipunku turystycznego. A herbata pita z takiego naczynia w domowym zaciszu będzie smakowała zupełnie inaczej. 

Metalowy kubek emaliowany – idealne rozwiązanie na piknik i biwak!

Kubki emaliowane niektórym osobom kojarzą się z dzieciństwem, są one pewnego rodzaju tradycją. Jeśli chcesz mieć coś wyjątkowego, to musisz zaopatrzyć się w ręcznie malowany kubek emaliowany. Nie znajdziesz dwóch identycznych egzemplarzy, każdy kubek jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Kubki emaliowane są nie tylko ciekawym gadżetem, ale to co najważniejsze są bardzo przydatnym i praktycznym produktem. Metalowy kubek emaliowany obowiązkowo musi się znaleźć na liście każdego podróżnika. Nieważne czy wybierasz się na piknik, czy wyprawę w góry nie możesz zapomnieć o metalowym kubku emaliowanym, spytasz dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Metalowe kubki emaliowane są bardzo lekkie i praktyczne, na pewno się Tobie nie stłuką. Są odporne na uszkodzenia, odkształcenia, korozję i ścieranie. Sprawdzą się one niemalże w każdych warunkach, bez problemu zagotujesz w nim wodę, albo podgrzejesz zupę. Utrzymanie kubka w czystości jest banalnie proste. Każda osoba wybierająca się pod namiot na liście niezbędnego ekwipunku musi zapisać metalowy kubek emaliowany. Bez problemu można go wrzucić na dno plecaka i korzystać z niego w górach, albo na biwaku pod namiotem. Herbata zaparzona w takim kubku będzie smakowała zupełnie inaczej, ten smak zapamiętasz na zawsze.  Kubek ma wiele zastosowań, tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeśli kochasz górskie wycieczki i leśne biwaki, a nie masz metalowego kubka emaliowanego to musisz jak najprędzej go nabyć. Ciekawe propozycje ręcznie malowanych kubków emaliowanych znajdziesz w sklepie rascalbrave.pl

kubek emaliowany rascalbrave.pl
Kubek emaliowany Sarny w lesie – rascalbrave.pl

Kubek emaliowany z wzorem górskim i lasem

Kubki emaliowane cechują się niezwykłymi właściwościami zdrowotnymi, dlatego też mogą z nich korzystać dzieci, osoby dorosłe, a także alergicy. Bardzo często kubki tego typu można spotkać na koloniach i obozach, gdyż są one wygodne w użytkowaniu i co najważniejsze niezwykle trwałe. W metalowych kubkach emaliowanych można ze spokojem przygotować coś ciepłego. Będąc na szlaku możesz w nim przygotować ciepłą herbatę, kawę, albo szybką zupkę. Metalowy kubek emaliowany poradzi sobie w każdych warunkach, nie straszne jest mu ognisko ani też palnik turystyczny. Stanie się on nieodłącznym elementem każdej wyprawy. Dodatkowo można zauważyć, że ostatnio przygody w górach czy dalekie wycieczki stały się bardzo modne. Rownież te wzory, czyli las, góry, morze wykorzystywane są przy nadrukach na kubkach. Kubki mają różne pojemności, kolory i motywy wzornicze. Dla najbardziej wymagających osób istnieje możliwość spersonalizowania kubka, tak aby trafiał on w nasze gusta i był jeden jedyny, niepowtarzalny. Bez problemu traficie na kubek, który spełni Wasze oczekiwania funkcjonalne i estetyczne. Ludzie posiadający pasje są prawdziwymi szczęściarzami. Nie ma więc się co dziwić, że na każdym kroku chcą oni być blisko swojej miłości, jaką są np. góry. Teraz nie trudno jest mieć to co się kocha na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wyposażyć się w emaliowany kubek z personalizowanym, ręcznie malowanym wzorem. Od teraz poranna kawa będzie smakowała dużo lepiej, bo będzie jej towarzyszyła Twoja pasja i prawdziwa miłość. Sprawdź wszystkie promocje i kody rabatowe do RascalBrave

Jak dbać o kubek emaliowany?

Metalowe kubki emaliowane nie wymagają jakichś specjalnych zabiegów czyszczących. Utrzymanie czystości jest niezwykle proste i nikomu nie przysporzy żadnych problemów. Ze spokojem można je wrzucić do zmywarki. Warto jednak wystrzegać się silnych uderzeń, gdyż na kubku mogą pojawić się wgniecenia. Nie będą jednak one miały wpływu na użytkowanie kubka. Jeśli jednak zależy Tobie na tym, aby przedłużyć żywotność Twojego ulubionego kubka to traktuj go w odpowiedni sposób. Nie korzystne dla kubków emaliowanych będzie zbyt intensywne szorowanie, drapanie, czy namaczanie.

W obecnych czasach każdy chce mieć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Ludzie chcą, aby gadżety, którymi się otaczają w tym również metalowe, czy emaliowane kubki były unikatowe. Można to osiągnąć kupując produkty wykonywane ręcznie. Każdy z produktów jest jeden jedyny w swoim rodzaju, nie znajdzie się dwóch identycznych kubków, a przecież o to nam chodzi. A co ważniejsze na kubkach malowanych ręcznie może znaleźć się dowolna grafika, która odzwierciedli Twoją osobowość, pasję, czy zamiłowanie.