Łatwy sposób na dodatkowy zarobek? Nie mówimy nie! Większość z nas zastanawiała się chociaż raz, w jaki sposób sobie dodatkowo dorobić. Przychodzimy do Was z gotowym pomysłem, a mianowicie testowaniem produktów. Choć nie wydaje się to być poważnym zawodem, to jednak firmy często korzystają z usług testerów, aby uzyskać recenzje własnych produktów. Jednak nie tylko producenci czerpią korzyści z takich relacji. Testerzy często mają możliwość zatrzymania danego produktu lub uzyskania benefitu w postaci pieniędzy, a producenci tym samym zyskują ambasadora swojej marki.

Testowanie za darmo – na czym to polega?

Większość producentów jest w pełni świadoma, iż konsumenci w obecnych czasach są prawie całkowicie odporni na tradycyjne reklamy. Mierzą się z brakiem zaufania ze strony klientów. Czymś, co motywuje ludzi do zakupów, jest niewątpliwie pozytywna recenzja przeczytana w sieci, bądź zwykła rekomendacja znajomej osoby.

97% potencjalnych klientów przed finalizacją zakupu sprawdza poprzez Internet, jakie informacje widnieją o produkcie. Natomiast 85% społeczności jest w stanie zasugerować się opinią znalezioną w sieci. Dane te zostały uzyskane w badaniach Expert Web Proffesionals. 

Dzięki pozyskiwaniu merytorycznych feedbacków producenci mogą walczyć ze zjawiskiem „fake opinii”, czyli opinii zmyślonych, unikają także opłat za tzw. szeptany marketing. Co najważniejsze mogą pozyskać wśród grona swoich testerów, wiernych klientów.  

Strony do testowania produktów

W jaki sposób, więc dobrać markę z recenzentem? Niebanalnym rozwiązaniem są internetowe serwisy gromadzące zlecenia producentów, ale także jest tam dostęp do osób chętnych testować produkty. Kilka przykładowych serwisów to:

Testmetoo.com – szeroka baza asortymentowa, usługi, filmy, e-booki. Serwis bardzo intuicyjny. Nie wymaga się udostępniania treści reklamowych na portalach typu facebook.

Everydayme.pl – Procter&Gamble to firma sprawująca piecze nad tym serwisem, podlegają im znane marki tj. Old Spice, Vizir, Ariel czy Pampers. Posiadają asortyment odpowiadający codziennym potrzebom. 

trnd.com/pl – sieć największej społeczności marek oraz europejskich konsumentów, serwis stawia na produkty przyszłości. 

Producttesting.uk.com – na tym serwisie można testować szeroki zakres asortymentowy, od drobnych gadżetów aż po sprzęty RTV i AGD.

streetcom – serwis słynie z różnorodnych akcji, testerzy oprócz produktów do testowania otrzymują próbki dla rodziny lub znajomych.

ofeminin.pl – królują tu asortymentowo kosmetyki dla kobiet.

Tester produktów – czy to takie trudne?

Otóż konkurencja w tej branży nie śpi! Coraz więcej osób przekonuje się do takiej formy pozyskiwania zarobków. Wiąże się to z tym, że niestety nie każda rejestrująca się osoba na wspomnianych serwisach otrzyma wielką plazmę czy piekarnik, który będzie miała przyjemność testować. Producenci w głównej mierze biorą pod uwagę czy osoba aplikująca jest w ich grupie docelowej.

Spójrzmy na to w ten sposób, ciężko, żeby testerem zabawek dla dzieci miał zostać mężczyzna po 50-tce. Osoba nastoletnia miałaby testować pieluchy dla dzieci? Raczej nie!

Sprawdź także: Jak otrzymywać darmowe próbki?

Bycie testerem to nie zabawa, firmy zlecające testowanie są ukierunkowane na konkretny cel, do którego dobierają odpowiednio swoich kandydatów. Spora część osób zniechęca się po aplikacji z brakiem natychmiastowego odzewu. 

Co należy do obowiązków testera?

Sztywne wytyczne rzecz jasna, nie istnieją w tym przypadku. Jedyne, na co jest kładziony nacisk to kompletna i rzetelna ocena artykułu. Pochylanie się nad szczegółami testowanych produktów, ich użytecznością i przydatnością. Owocem pracy ma być kompletna recenzja z budującymi uwagami. 

Nad uczciwością pracy testerów czuwają pośredniczące serwisy, które w razie braku recenzji kandydata, który otrzymał dany produkt, blokują jego konto. Dzięki czemu wykluczają fałszywego testera z obiegu.

Jakie są korzyści z bycia testerem?

Osoby zajmujące się testowaniem produktów z całą pewności mogą skreślić z listy zakupów część pozycji, np. Kosmetyki, chemię domową czy ubrania. W głównej mierze zyskują asortyment, który mieli okazję testować, rzadziej są wynagradzani zapłatą za wykonaną pracę. Do benefitów należą również kupony na darmowe jedzenie, kody zniżkowe, czy darmowe próbki produktów.