W dobie fotografii cyfrowej można by pomyśleć, że klasyczne odbitki zdjęć odchodzą w niepamięć. Nic bardziej mylnego! Jest to wciąż praktykowana metoda przez nasze społeczeństwo. Pozwala ona nam utrwalić przyjemne wspomnienia tj. niezapomniane wakacje, pierwsze postawione kroki naszych pociech czy może wspólnie spędzone święta w gronie rodzinnym. Urządzenia elektroniczne nie raz nas zawiodły, przez co pozbawiły nas całej masy zdjęć, które akurat mieliśmy w telefonie czy komputerze.
Drogerie Rossmann wychodzą z ukłonem w stronę klientów, udostępniając w coraz większej ilości swoich drogerii urządzenia umożliwiające wydrukowanie zdjęć na miejscu. Opcja ta spodoba się szczególnie osobom, które cenią sobie czas i mogą uzyskać odbitki od ręki. Jeśli zastanawiasz się, jak przebiega proces wywoływania zdjęć i na jaki koszt musisz się nastawić, to zostań z nami! Odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania.

Wywołanie zdjęć w Rossmanie krok po kroku

Osoby chcące skorzystać z usług fotokiosku, które posiadają telefon bądź pendrive’a ze zdjęciami powinny:

 1. Udać się do wybranej przez siebie drogerii Rossmann, w której jest dostępny fotokiosk,
 2. Przetransportować zdjęcia z nośnika do urządzenia w drogerii,
 3. Po dokonaniu wyboru fotografii do wydruku należy określić wymiary zdjęcia,
 4. Należy odebrać wydrukowane zdjęcie oraz rachunek,
 5. Ostatnim krokiem jest uregulowanie rachunku w kasie drogerii.

Można spotkać dwa rodzaje fotokiosków w drogeriach:

 • Cewe – wymagane jest wcześniejsze połączenie z nim poprzez moduł bezprzewodowy Bluetooth bądź za pomocą kabla. Kiedy wybierzemy zdjęcia do wydruku, należy dalej postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Ostatni etap to odebranie zdjęć oraz rachunku, który należy uregulować w kasie sklepu.
 • Kodak – do obsługi tego kiosku potrzebujemy aplikacji Kodak Moments. Analogicznie do wcześniejszego fotokiosku należy wybrać interesujące nas zdjęcia, postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na wyświetlaczu. Otrzymany rachunek również należy uregulować w kasie.

Proces wywoływania zdjęć zajmuje raptem kilka minut i jest bardzo intuicyjny. Fotokioski prowadzą nas przez proces krok po kroku. Dlatego możemy mieć pewność, że efekt finalny będzie zadowalający.

drukowanie zdjęć w rossmannie instrukcja
źródło: https://www.rossmann.pl/inspiracja/drukuj-zdjecia-w-rossmannie-od-reki,429

Gdzie wywołasz zdjęcia?

Każdego dnia zwiększa się ilość punktów w drogeriach umożliwiających nam wydrukowanie zdjęć. Na chwilę obecną usługa ta jest dostępna w ponad 800 drogeriach Rossmana w Polsce. Lista takich punktów jest udostępniona na stronie internetowej Rossmanna.

Sprawdź także: Kody rabatowe Rossmann

Wybierz, w jaki sposób wywołasz zdjęcia! Z pendrive’a a może z telefonu?

Kiedy już wybrałeś wymarzone zdjęcia, natychmiastowy wydruk, możesz uzyskać przy pomocy czterech różnych sposobów: 

 • z pendrive’a,
 • ze smartfona,
 • z płyty CD/DVD,
 • z zewnętrznej karty pamięci.

Sposób, w jaki przetransportujesz zdjęcia do kiosku, nie będzie miał wpływu na cenę i jakość odbitki ani na czas, w jakim będzie wykonywana usługa.

Dostępne formaty zdjęć

W aktualnej ofercie Rossmana dostępne są dla nas jedynie trzy formaty zdjęć:

 • 10 x 15 cm,
 • 13 x 18 cm,
 • 15 x 20 cm.

Możemy spodziewać się, iż w ofercie niebawem pojawią się nowe opcje rozmiarów wywoływanych zdjęć, jednak na razie klientom muszą wystarczyć trzy warianty wymienione powyżej.

Jaka kosztuje wywołanie zdjęć w Rossmanie?

Cena standardowo jest zależna od rozmiaru zdjęcia, a także od towarzyszących w danym momencie promocji. Co jakiś czas dla klientów przygotowane są wyprzedaże, podczas których klienci mogą zdobyć odbitki po znacznie niższych cenach! Warto też przynależeć do klubu Rossmann, gdyż także dla klubowiczów przewidywane są poszczególne rabaty.

Regularne ceny:

 • zdjęcie 10 x 15 cm: 0,99 zł za sztukę,
 • zdjęcie 13 x 18 cm: 1,98 zł za sztukę,
 • zdjęcie 15 x 20 cm: 1,98 zł za sztukę.

Cennik jest dostępny w punktach obsługujących wywoływanie zdjęć oraz na stronie internetowej Rossmanna. 

Jak wywołać zdjęcia za mniejszą cenę?

Choć cennik w drogeriach często jest niezmienny, znajdzie się tu co jakiś czas coś dla łowców promocji. Wszystko to dzięki obniżkom cen, które wchodzą w życie co jakiś czas na dostępny asortyment. Żeby być na bieżąco i nie przegapić obniżki cenowej warto korzystać z gazetki Rossmann. Obniżki cenowe często pojawiają się w związku z nadchodzącymi świętami np.: Dniem Babci i Dziadka, Dniem Matki, Dniem Ojca, wakacjami czy feriami zimowymi. Ten czas jest dla punktów obsługi gorącym okresem, dlatego obniżka często może wynosić nawet kilkadziesiąt procent! Coraz częściej możemy oszczędzać na naszych zakupach dzięki kodom rabatowym Rossmann.

Co jeszcze możesz nabyć w punkcie wydruku Rossmann?

Zdjęcia natychmiastowe to nie jedyna propozycja ze strony fotokiosku w Rossmanie. W ofercie są również dostępne spersonalizowane upominki tj.: pocztówka natychmiastowa bądź kalendarz. Zaletą fotogadżetów jest ich dostępność od ręki, ponieważ aby je nabyć, wystarczy je wgrać oraz wybrać odpowiadający nam szablon. Prezent jest gotowy w ciągu chwili, dlatego świetnie sprawdzi się jako pomysł na prezent na ostatnią chwilę!

Inspiracje na inne prezenty sprawdź w ofercie CEWE for Rossmann!

Jeśli dysponujemy większą ilością czasu, warto zajrzeć również do innych ofert na stronie internetowej CEWE for Rossmann. Znajdziemy tam produkty tj.:

 • fotokalendarze,
 • CEWE Fotoksiążka,
 • fotoprezenty,
 • fotoplakaty,
 • zdjęcia,
 • fotokartki,
 • etui na smartfony,
 • fotoobrazy.

Na stronie są dostępne różne warianty wszystkich produktów, klienci mogą wybierać w kilkunastu dostępnych rozmiarach oraz różnych wersjach papieru. Współpraca CEWE z marką Rossmann zapewniła klientom możliwość bezpłatnego odbioru zamówień powyżej 150 zł w wybranych drogeriach na terenie całego kraju. Czas realizacji zamówień na stronie wynosi od 2 do 3 dni roboczych.

Czy warto wywoływać zdjęcia w Rossmanie?

Na chwilę obecną lista z dostępnymi punktami umożliwiającymi wydruki natychmiastowe zdjęć staje się coraz krótsza. Współpraca między Rossmannem a CEWE jest idealnym wyjściem w stronę klientów ceniących sobie czas oraz dostępne cenowo produkty. Niewątpliwą zaletą usługi jest krótki czas oczekiwania, a ponad 800 punktów sprawia, że wywołanie zdjęć jest możliwe w prawie każdym zakamarku kraju. Klienci nie mogą również narzekać na jakość papieru, na jakim otrzymują fotografię. Istotnym atutem jest również możliwość załadowania zdjęć bezpośrednio np. z telefonu, który w obecnych czasach prawie każdy posiada przy sobie. Jeśli nadal masz wątpliwości czy warto skorzystać z usług Rossmanna, to zwróćmy uwagę na możliwość korzystania z obniżek cenowych, które występują kilka razy w roku! Argument cenowy przemawia chyba do każdego!